Millwall FC 1 - Royal Antwerp FC 0
Antwerpfans in The Den: 'We love you, Antwerp, we do!'
(01/08/2026)(Auteur: PeWe)(Bron: De ANTWERPSUPPORTER Online)
Voor het eerst sedert 2014 trok Royal Antwerp FC de plas over tijdens de zomervoorbereiding. In afwachting van de nieuwe hoofdcoach, namen Faris Haroun en diens assistenten hun jonge spelersgroep en liefst tweeduizend Antwerpfans op sleeptouw richting The Den, thuisbasis van Millwall FC. De rood-witte technische staf had de beschikbare kern netjes in tweeën gedeeld om ook op zondag Leyton Oriënt FC met enige kans op succes te bekampen. De nieuwste aanwinsten Maxime Busi en Michael Frey waren helaas nog niet speelgerechtigd. Millwall FC had niet alleen het thuisvoordeel, de thuisploeg kon beschikken over een veel groter effectief en leverde ook de beelden voor de Antwerpsupporters die dank zij Circus Daily de wedstrijd vanop afstand volgden.

3PM plaatselijke tijd, 16:00u. in de dichte en verre buurt van het Bosuilstadion, floot de Engelse scheidsrechter de wedstrijd op gang. Millwall FC trapte af en oriënteerde, zoals verwacht, de partij richting Taishi Nozawa. De Antwerpdoelman, die voor het eerst de honneurs als aanvoerder had waargenomen, bleef dat eerste kwartier gemakkelijk baas over de gebeurtenissen in en rond zijn zestienmeter. Gevaarlijkst was nog het reboundschot van Doughty. Jules Ahoka stelde er een poging naast het doel van Crocombe. Het doelpunt van Coburn werd terecht vanwege duidelijk buitenspel onmiddellijk afgekeurd. Xander Dierckx moest zwaar incasseren, de gele kaart bleef voorlopig op zak bij de wedstrijdleiding. Even later keek Rein Van Helden wel tegen het kleurtje aan na een duidelijk overtreding van de tegenstander, die er nog een vrijschop bovenop kreeg. De Antwerpverdediger stond paraat om de vrijschop te ontzetten. Even later werd het klusje geklaard door de rood-witte muur. Geen officiële drankpauze in Europa, al profiteerde een deel van het effectief van de verzorging van Semm Renders om een slok te halen. Millwall FC dreigde via corner. Aan de overkant plaatste Modibo Fofana zijn poging buiten het kader. Yuto Tsunashima onderbrak tijdig het driehoekje tussen Neghli, Sturge en Azeez alvorens Millwall FC voor gevaar kon zorgen. Gerard Vandeplas werd in extremis gestuit, de beste kans voor de bezoekers. Rusten met de beginscore op het bord.

Een wissel bij de thuisploeg, zelfde speelbeeld als voor de kampwissel. Balbezit voor de thuisploeg. De Great Young zochten naar mogelijkheden om de druk af te houden. Daartussenin deed Jules Ahoka zijn defensieve werk. Aaron Ibrahim werd in zijn verdedigende werk gebruuskeerd door een vallende tegenstander en moest zich even later laten vervangen, Luka Schelfhout diens vervanger. Azeez pakte de trekkebenende Aaron Ibrahim en stuurde de tweede paal aan met een vervaarlijk krullende bal. Team Faris Haroun moest even later ook centrale verdediger Yuto Tsunashima vervangen, in zijn plaats kwam Carlos Mejia, die opnieuw een opvallende prestatie neerzette. Millwall FC grossierde ondertussen in hoekschoppen. Azeez trapte, centrale verdediger Cooper profiteerde om zijn ploeg op voorsprong te brengen, na fout op Modibo Fofana in de zestien. In de slotfase moest doelman Crocombe zich van zijn vuisten bedienen om Jeff Godelaine het scoren te beletten. Sein voor de bezoekers voor een kort en hevig slotoffensief dat nog kansen opleverde voor Carlos Mejia, afgeblokt, en Toon Franssen die de korte hoek viseerde. Leerzame oefening voor de rood-witte technische staf, al moest Royal Antwerp FC uiteindelijk de zege laten aan de thuisploeg.

Royal Antwerp FC: 41 Taishi Nozawa (C.) - 17 Semm Renders, 4 Yuto Tsunashima (57' 80 Carlos Mejia), 20 Rein Van Helden, 46 Aaron Ibrahim (53' 70 Luka Schelfhout)- 7 Anthony Valencia (75' 66 Toon Franssen), 6 Jules Ahoka, 17 Xander Dierckx, 25 Modibo Fofana - 18 Gerard Vandeplas, 22 Farouck Adekami (75' 29 Jeff Godelaine).
 
  
HOME